Nadstavba S1G s montážou vážiaceho systému

Nadstavba S1G

 

Sklápač Iveco T-way 8×8 patrí do ťažkej kategórie a uplatnenie nájde predovšetkým v lomoch a ťažobných lokalitách. Je osadená 17 kubíkovou nadstavbou S1G z ocele Hardox HB 450 – vysoko odolnej voči opotrebovaniu a pretlačeniu. Podlaha, bočnice, predné čelo sú v hrúbkach 18/8/8 mm. Zadné čelo v hrúbke 8 mm je s preložením 10 mm do 2/3 výšky a otvárané pomocou lanového mechanizmu. Dĺžka uvedenej nadstavby je 5,8m.

K inováciám na nadstavbe patrí palubný vážiaci systém a nový kamerový systém pre nákladný priestor.

 

Vážiaci systém

 

Vážiaci systém na nákladnom aute má veľmi dôležitú úlohu v zabezpečení bezpečnosti a overovaní správnej váhy prepravovaného tovaru. Jeho úlohou je merať hmotnosť nákladu a zabezpečiť, aby sa dodržiavali maximálne povolené hmotnosti a aby sa predišlo nebezpečnému preťaženiu vozidla. Vozidlá a cesty sú tak vystavené menšiemu opotrebovaniu, šetria sa náklady na palivo a znižujú sa emisie Co2.

Na nadstavbe S1G je namontovaný päťčidlový palubný vážiaci systém LANX HD MDO. Riadiaca jednotka systému LANX 2.0 je inštalovaná priamo v kabíne a zobrazuje hmotnosť naloženú na nadstavbe v reálnom čase. Hodnoty sú zobrazené netto a hrubé alebo čiastočné. LANX 2.0 využíva množstvo tlakových snímačov umiestnených na zadnom uložení nadstavby, hydraulickom systéme vozidla a zobrazuje všetky údaje na displeji. Okrem toho je možné údaje o hmotnosti vytlačiť pomocou minitlačiarne.

Presnosť je v tomto prípade +/- 0,5% pri plne naloženom vozidle. Na váženie je potrebné zdvihnúť zdvíhací valec o 10-15 cm tak, aby sa sklápač nedotýkal rámu.

 

Kamerový systém

 

Kvôli bezpečnosti práce a kontrole zadnej časti a nákladu na korbe je na vozidle nainštalovaný špeciálny kamerový systém. Kamera nákladného priestoru poskytuje prehľad o náklade v mulde. To znižuje riziko nehôd pre vodiča, pretože kameru možno použiť na pohodlné sledovanie procesu nakladania z kabíny a je možné minimalizovať riziko zranenia osôb, ktoré sú za vozidlom a nie sú viditeľné v spätnom zrkadle.

 

Nadstavba S1G:

Vážiaci systém:Vypracujte mi cenovou nabídku

Kontakt